ŚDS Środowiskowy Dom Samopomocy

​Wsparcie psychologiczne

W ŚDS „Chatka” odbywają się zajęcia z psychologiem, w ramach których rozwijane są umiejętności interpersonalne Uczestników, tworzenie atmosfery wzajemnej akceptacji, nauka rozwiązywania konfliktów grupowych, kształtowanie poczucia samodzielności, wiary we własne możliwości, akceptacji siebie, rozwijanie poczucia własnej wartości. Ze wsparcia psychologicznego mogą korzystać też rodzice i opiekunowie. Drzwi do gabinetu Pana psychologa, zawsze stoją otworem i to nas bardzo cieszy.

Wszelkie formy aktywności mają na celu naszą integrację w grupie i społeczeństwie. Nad wszelkimi działaniami swoją pieczę sprawuje Rada Domu, która składa się z kilku Uczestników wraz z terapeutą, wybranych demokratycznych wyborach. Na bieżąco pilotuje życie Placówki i zajmuje się przygotowaniem zabaw, wycieczek, spotkań integracyjnych itp. Dbamy nie tylko o swoje ciało, ale i ducha.

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę prywatności.